Novinky

          • Žabky z 3. B a Piškvorky ze 3. A v Harrachově

            Týden od 16. do 22. 5. jsme trávili v Harrachově.

            Co se dá dělat v Harrachově? Například můžete vyšlápnout velkou Čertovu horu kolem skokanských můstků, projít se k Mumlavským vodopádům přes Liščí stezku, navštívit Hornické muzeum a projít se Anenským údolím kolem rybníčků.

            Ani tento rok jsme nezapomněli na charitativní akci „Běh pro hospic“. Letos pod skokanskými můstky.

            Tohle všechno jsme stihli a ještě k tomu přidali pár písniček u táboráku, zatancovali si na maškarním plese, zaskákali si na trampolínách, pohráli si v pohádkově krásném lese, naučili se morseovku, spoustu věcí ze zdravovědy, pracovali s mapou a buzolou a pozorovali přírodniny pod mikroskopem!

            Celý týden jsme plnili úkoly v rámci průzkumnické expedice „Mumlava“ a Žabky se proměnily na kouzelníky z Bradavic.

            A co bude za rok? Nechte se překvapit…

        • Planete Země 3000 – unikátní vzdělávací projekt
          • Planete Země 3000 – unikátní vzdělávací projekt

             

            Ganga – jedna řeka, tisíc světů“

            Žáci 7. - 9. ročníků se ve středu 20. 5. a ve čtvrtek 21. 5. účastnili projektu Planeta Země 3000. Planeta Země 3000 je kulturní projekt s přírodovědně – historicko – zeměpisným přesahem. Projekt probíhá ojedinělou formou nejmodernějších multimediálních projekcí poutavých fotografií, dynamických videosekvencí, pestrých animací, map a didaktických nákresů za doprovodu autentických zvuků, hudby a naživo komentovaného výkladu učitelky a reportéra. Program je promítán v rozlišení 4K přes celou projekční plochu.

            Letošním tématem byla Severní Indie – putování podél řeky Gangy: „Ganga – jedna řeka, tisíc světů.“ Vypravili jsme se na pouť podél břehů posvátné řeky, která je jedním z tradičních pilířů celé Indie. Viděli jsme jak bláznivá, barevná ale i tradiční celá tato část světa je. V průběhu cesty jsme navštívili i prastaré kultury – bývalé lovce lebek kmene Naga Konyag.

            L. Ceplová

             

          • Volejbalisté předvedli parádní sportovní výkon!

            V úterý 19. května Ladovka vyslala dva týmy složené z žáků 8.A, 8.B, 9.B, 9.C na OF ve volejbale, které proběhlo na ZŠ Havlíčkova.

            Naše týmy byly ve svých skupinách velmi úspěšné. Tým zelených postoupil z 1. místa a tým oranžových z 2. místa. Systémem 1A x 2B a 1B x 2A naše týmy změřily síly ve vzájemném zápase. Oba týmy předvedly vyrovnané výkony na vysoké úrovni. Diváci zhlédli krásné volejbalové výměny.

            Do finále se probojoval tým ve složení Timea Šuráňová, Vendula Vrtková, Ema Dobešová, Viktorie Vančová, Eliška Říhová, Jakub Lamoš, Matyáš Straka, Ivo Kružík a Václav Šmajsl. Po absolutním nasazení a fantastickém kolektivním výkonu porazili ve třetím zkráceném setu tým ZŠ Havlíčkova a zaslouženě brali ZLATO!!!

            Tým ve složení Laura Maříková, Tereza Třebická, Eliška Hrachová, Timea Király, Karolína Novotná, Daniel Vysoký, Bilguun Tsengel, Ondřej Zach a Matyáš Olexa bojoval se ZŠ Hoštka o 3. místo. První set prohráli, ale druhý již nepustili. Nepropadli panice, ukázali bojovnost a souhru a na skóre zvítězili. Brali BRONZ!!!

            Gratulujeme oběma týmům k předvedené hře a zisku medailí a děkujeme fanouškům (našim malým atletům), kteří v tělocvičně vytvořili bouřlivou atmosféru! :-)

            Lucie Baniová

        • Skvělý úspěch naší výtvarnice na mezinárodní soutěži v Lidicích.
          • Skvělý úspěch naší výtvarnice na mezinárodní soutěži v Lidicích.

            Máme velikou radost, že se letos podařilo Adéle Pilnajové - výtvarnici z 8.C – uspět v konkurenci 12 000 dětí z celého světa. Bylo jí porotou uděleno čestné uznání. Tato soutěž je primárně určená pro žáky ZUŠ, a tak bývá konkurence opravdu veliká. Jí i ostatním výtvarníkům, jejichž práce byly také na velice dobré úrovni, děkuji za skvěle odvedenou práci.

            E. Slámová

             

          • Deváťáci se loučili na ozdravném pobytu

            Poslední společný ozdravák, jedny z posledních dnů strávené mimo školní lavice a nezapomenutelná atmosféra…
            Žáci 9.A a 9.C se nedávno vrátili z ozdravného pobytu ve Sloupu v Čechách, který nebyl jen o čerstvém vzduchu, ale především o upevňování přátelství a bilancování společných let.

            Našlapané kilometry po sloupských zajímavostech, krásné vyhlídky, propocená trika a nezapomenutelné hlášky – to jsou zážitky, které nám zůstanou v srdcích. Deváťáci dokázali, že po letech v jedné budově fungují jako skvěle promazaný stroj. Bylo fascinující sledovat, jak se i ty nejmenší skupinky dokázaly propojit, vzájemně se podpořit a táhnout za jeden provaz. Smích, který se ozýval lesem, byl jasným důkazem, že tahle parta drží při sobě. Večery s hudbou nebo společné reflexe přinesly momenty upřímnosti i dojetí.

            Tento pobyt ukázal, že škola nejsou jen známky a vědomosti, ale především vztahy a lidskost.

             

            Z hodnocení našich deváťáků:

            „S partou v málo lidech jsem si to nemohla užít víc. Sice naši partu netvořil i náš třídní učitel, ale učitelky, co s námi byly, nám dokázaly skvěle naplánovat a zpříjemnit naše poslední měsíce tady na základní škole. Zvládali jsme společně náročné terény a za odměnu jsme dostali krásné výhledy. Za mě to bylo prima a mrzí mě, že to byl náš poslední ozdravák. Moc děkuji všem, co tvořili naši partu.“ Bára Jenčková

            „Ozdravný pobyt byl skvělý. I když to bylo extrémně náročné, moc jsme si to užili a nejraději bych se tam vrátila. Bylo zábavné být týden s kamarády bez telefonu a školy. Sice mi ne všechna jídla chutnala, ale snídaně byly vážně boží. Jelikož to byl poslední ozdravák, tak jsme to na našem pokoji všichni obrečeli. Když jsme odcházeli od chaty, bylo to docela smutné, protože už se takhle všichni na jednom místě neuvidíme. A bude mi to chybět.“ Šárka Filipová

            „Tento ozdravný pobyt byl jak fyzicky, tak psychicky ozdravující. Samozřejmě mám na tento pobyt mnoho vzpomínek, na které se mi bude překrásně s úsměvem vzpomínat. Mnohokrát jsem se smál natolik, že dechu bylo nedostatek. Určitě jsem velice rád, že jsem součástí mé třídy a že jsem dostal tu možnost mít takové zážitky s takovým seskupením fajn lidí.“ Jan Zikmund

            „Ozdravný pobyt 2026 jsem si užil. Jeli jsme jako dvě dobré party plus dvě skvělé učitelky.“
             Matěj Hemelík

            „Ozdravný pobyt 2026 jsem si velice užil. Jeli jsme jako skvělá parta a hlavně skvělé učitelky. Shrnul bych to tak, že jsem zažil nezapomenutelné zážitky a mám prima vzpomínky. Naše učitelky nás braly na velice krásná místa a připravovaly nám moc krásné a vtipné aktivity. Hodně jsme chodili na výlety. Za den jsme nachodili přes 15 km. Nejvíce mě bavila aktivita Potopa a my se museli dostat na vyvýšené místo. Bylo to moc nice moc jsme si to užili!“ Jindřich Stříbrný

             

             

             

             

             

        • Cesta za studiem v USA
          • Cesta za studiem v USA

            Dne 12. 5. navštívil naši školu Vojta Kysilka, který přišel žákům osmých a devátých tříd povyprávět o svých zkušenostech se studiem a cestováním v zahraničí. Ve svém vyprávění přiblížil svou cestu od studia na jazykovém gymnáziu v Praze přes stáž na Cambridgeské univerzitě, studium jazyka v Číně, účast na fyzikální soutěži v Pákistánu, cestování po Jižní Americe až po své současné studium na americké univerzitě Yale. Vojta žákům ukázal, že člověk nemusí být génius ani milionář, aby se mohl dostat k zajímavým příležitostem. Důležité jsou především cílevědomost, odvaha a ochota zkoušet nové věci. Kromě krásného amerického přízvuku nám tak Vojta připomněl, že když člověk něco opravdu chce a je ochotný pro to něco udělat, může se dostat dál, než si sám původně myslel.

        • Děti z 2.A Vás zdraví z ozdravného pobytu v Kytlici.
          • Děti z 2.A Vás zdraví z ozdravného pobytu v Kytlici.

            Ráno vše začalo poklidnou cestou vlakem z Kytlic do Jedlové. Děti byly v dobré náladě a stále ještě v suchu.

            Nikdo však netušil, že se z obyčejného výletu stane několikahodinová expedice přes déšť, bahno a mokřiny Lužických hor.

            Po příchodu na zříceninu Tolštejn následovala strategická zastávka na horkou čokoládu a svačinu. Poslední chvíle civilizace.

            Krátce po výstupu na vyhlídku se však počasí rozhodlo jednat.

            Začalo pršet.

            A pak ještě víc pršet.

            Děti stále věřily, že cesta zpět proběhne vlakem.

            Pak ale paní vychovatelka pronesla památnou větu:

            „Jdeme pěšky.“

            Výprava následně pokračovala náročným terénem přes lesy, mokřiny, bláto a kluzké kmeny stromů.

            Po několika kilometrech dorazili všichni zpět na penzion.

            Promočení.Unavení.Ale spokojení.

            A podle samotných dětí?

            „Nejlepší výlet vůbec.“

        • Ladopis opět nejlepším časopisem Ústeckého kraje
          • Ladopis opět nejlepším časopisem Ústeckého kraje

            Stějně jako vloni se naše redakce přihlásila do celostatní soutěže školních časopisů a máme obrovskou radost, že náš školní časopis obhájil první místo v krajském kole a postupujeme tak do celorepublikového finále, které se bude konat v listopadu tohoto roku.

            Porota ve svém hodnocení vyzdvihla především originalitu časopisu, kvalitní autorské texty, velmi dobrou jazykovou úroveň i nápadité grafické zpracování. Ocenila také propojení časopisu s dalšími médii pomocí QR kódů, autorské fotografie a ilustrace nebo to, že Ladopis skutečně zachycuje život školy očima žáků. Velkou pochvalu získala i kreativita redakčního týmu a celkově moderní pojetí časopisu.

            Velké díky patří našim redaktorkám! Za každým číslem je velká spousta úsilí, energie a času, ale také nadšení s kterým pro vás každé tři měsíce časopis připravují.

            Děkujeme také všem, kteří nám poskytují nápady, fotografie, pomáhají s jazykovou korekturou. A v neposlední řadě děkujeme všem našim čtenářům.

            Držte nám palce v celorepublikovém finále!

            Za redakci Ladopisu

            Pavla Rybářová

        • Čarodějnický rej v naší školní družině
          • Čarodějnický rej v naší školní družině

            Poslední dubnové dny patří již tradičně čarodějnicím a kouzlům. Ani v naší školní družině jsme tuto tradici nenechali bez povšimnutí a milé slečny praktikantky z SŠPgHS pro nás uspořádaly zábavné odpoledne plné her, soutěží a tance. Počasí nám přálo, a tak celodružinová akce s názvem Čarodějnický rej mohla proběhnout venku na našem školním hřišti. Některé děti se převlékly za čarodějnice a kouzelníky, a tím pádem na nás dýchla ta správná čarodějnická atmosféra. Na děti ze školní družiny čekalo pět stanovišť – létání na koštěti, věštění, prolézání pavučinou, přikládání do kotle a jako bonus nás naučily čarodějnický tanec, kterým jsme se nakonec akce rozloučili. Na závěr každé oddělení školní družiny obdrželo čarodějnické vysvědčení. Už teď se těšíme, co si pro nás kouzelný svět připraví zase za rok!

        • Úspěch našich výtvarníků na 29. ročníku výtvarné soutěže.
          • Úspěch našich výtvarníků na 29. ročníku výtvarné soutěže.

            Dům dětí a mládeže vyhlásil soutěž o dopravě budoucnosti. Mám velikou radost, že se na výsledkové listině - na třetím místě - objevila i naše škola a to díky Vojtěchu Linkovi ze 7.B. Jeho práci, ale i práce žáků ze 7.A, Adama Tuzara a Petry Bílkové, můžete vidět na výstavě na vlakovém nádraží Litoměřice město.

            E. Slámová

    • Kontakty

      • Základní škola Litoměřice, Ladova 5
      • 734236080
      • Ladova 5,
        41201 Litoměřice
        Czech Republic
    • Přihlášení