Poslední společný ozdravák, jedny z posledních dnů strávené mimo školní lavice a nezapomenutelná atmosféra…
Žáci 9.A a 9.C se nedávno vrátili z ozdravného pobytu ve Sloupu v Čechách, který nebyl jen o čerstvém vzduchu, ale především o upevňování přátelství a bilancování společných let.
Našlapané kilometry po sloupských zajímavostech, krásné vyhlídky, propocená trika a nezapomenutelné hlášky – to jsou zážitky, které nám zůstanou v srdcích. Deváťáci dokázali, že po letech v jedné budově fungují jako skvěle promazaný stroj. Bylo fascinující sledovat, jak se i ty nejmenší skupinky dokázaly propojit, vzájemně se podpořit a táhnout za jeden provaz. Smích, který se ozýval lesem, byl jasným důkazem, že tahle parta drží při sobě. Večery s hudbou nebo společné reflexe přinesly momenty upřímnosti i dojetí.
Tento pobyt ukázal, že škola nejsou jen známky a vědomosti, ale především vztahy a lidskost.
Z hodnocení našich deváťáků:
„S partou v málo lidech jsem si to nemohla užít víc. Sice naši partu netvořil i náš třídní učitel, ale učitelky, co s námi byly, nám dokázaly skvěle naplánovat a zpříjemnit naše poslední měsíce tady na základní škole. Zvládali jsme společně náročné terény a za odměnu jsme dostali krásné výhledy. Za mě to bylo prima a mrzí mě, že to byl náš poslední ozdravák. Moc děkuji všem, co tvořili naši partu.“ Bára Jenčková
„Ozdravný pobyt byl skvělý. I když to bylo extrémně náročné, moc jsme si to užili a nejraději bych se tam vrátila. Bylo zábavné být týden s kamarády bez telefonu a školy. Sice mi ne všechna jídla chutnala, ale snídaně byly vážně boží. Jelikož to byl poslední ozdravák, tak jsme to na našem pokoji všichni obrečeli. Když jsme odcházeli od chaty, bylo to docela smutné, protože už se takhle všichni na jednom místě neuvidíme. A bude mi to chybět.“ Šárka Filipová
„Tento ozdravný pobyt byl jak fyzicky, tak psychicky ozdravující. Samozřejmě mám na tento pobyt mnoho vzpomínek, na které se mi bude překrásně s úsměvem vzpomínat. Mnohokrát jsem se smál natolik, že dechu bylo nedostatek. Určitě jsem velice rád, že jsem součástí mé třídy a že jsem dostal tu možnost mít takové zážitky s takovým seskupením fajn lidí.“ Jan Zikmund
„Ozdravný pobyt 2026 jsem si užil. Jeli jsme jako dvě dobré party plus dvě skvělé učitelky.“
Matěj Hemelík
„Ozdravný pobyt 2026 jsem si velice užil. Jeli jsme jako skvělá parta a hlavně skvělé učitelky. Shrnul bych to tak, že jsem zažil nezapomenutelné zážitky a mám prima vzpomínky. Naše učitelky nás braly na velice krásná místa a připravovaly nám moc krásné a vtipné aktivity. Hodně jsme chodili na výlety. Za den jsme nachodili přes 15 km. Nejvíce mě bavila aktivita Potopa a my se museli dostat na vyvýšené místo. Bylo to moc nice moc jsme si to užili!“ Jindřich Stříbrný