Novinky

        • Námořníci z 3. C na výpravě za zvířaty sedmi moří
          • Námořníci z 3. C na výpravě za zvířaty sedmi moří

            Náš 3. ozdravný pobyt se pomalu chýlí ke konci a my pořád tak nějak nechápeme, kam těch pět dní tak rychle zmizelo. Asi je odfoukl vítr z rozhleden, na které jsme statečně vyšlápli. Zažili jsme spoustu krásných momentů- obdivovali jsme křehkou krásu skla v jabloneckém muzeu, sportovali o sto šest a při Dni Země jsme si připomněli, že naše planeta si zaslouží naši péči. Jako správní námořníci jsme se vydali za zvířaty sedmi moří a s velkým nasazením pátrali po bájném lapuťákovi. Ten se sice zatím úspěšně skrývá, ale kdo ví- třeba o nás ještě uslyší! Během těchto dní jsme dokázali, že umíme táhnout za jeden provaz, vzájemně si pomáhat, smát se a být spolu tak, že je nám prostě hej. Zítra nás čeká už jen čarodějnický rej a závěrečné rozloučení u ohně společně s domorodci z 1. A, kteří nám byli celý týden úžasnými společníky. V pátek hurá zpátky domů- plní zážitků a společných vzpomínek. Námořníci z 3.C s kapitánkami Zuzkou a Ráďou

            Námořnická

            Na palubu! Vítr fouká,

            kapitánka do dalekohledu kouká.

            Vlny se nám pěkně vlní,

            plujeme vstříc nové zemi.

            Širým mořem pluje loď,

            za výpravou se mnou pojď!

          • Štafetový pohár

            Ve čtvrtek 24.dubna se v Lovosicích konalo okresní kolo tradiční atletické soutěže pro žáky 1.stupně. Do soutěže se přihlásili žáci 14 škol. Nechyběli ani naši zástupci a vedli si obstojně. V této silné konkurenci obsadili slušné 3.místo. Moc gratulujeme a děkujeme všem za skvělou reprezentaci školy. Za ŠSK Martin Hrdina 

        • HUHUUU… 8.AC BYLA NA MUHUUU…
          • HUHUUU… 8.AC BYLA NA MUHUUU…

            Třetí dubnový týden strávily třídy 8. A a 8. C na ozdravném pobytu na chatě Muhu, která je pojmenována po duchovi Jizerských hor. Zpočátku to vypadalo dost drsně, duch Muhu nás nepřivítal v dobré náladě. První dva dny propršely, noční teplota dokonce klesla i pod nulu, někteří vyndali i zimní bundy a rukavice…, ale dočkali jsme se a nakonec nás pár posledních dní probouzelo sluníčko a doprovázelo nás až do konce pobytu.

            Během dnů strávených na Muhu jsme vystřídali spoustu aktivit, trénovali jsme spolupráci, pomáhali si a bavili jsme se. S plným nasazením jsme absolvovali mnoho soutěží v různě namíchaných skupinách, sami jsme měli za úkol připravit zábavu pro ostatní, trpělivě jsme hráli turnaj v piškvorkách, zarelaxovali jsem si při navlékaní korálků v jablonecké korálkárně, s vervou jsme se vrhli do mnoha sportů – fotbal, volejbal, ringo, líný tenis, badminton, šachy - čímž jsme dokázali, že i my máme sportovního ducha... Zdolali jsme rozhledny Bramberk a Slovanku, vytvořili jsme nové společenské deskové hry a vyřádili jsme se na diskotéce. Odměnou nám byly jízdy na bobové dráze v Janově. A do toho všeho jsme si užívali vynikající kuchyni :-).

            Občas se někomu povedlo „vstát zadečkem nahoru“, občas si někdo zabrblal, občas měl někdo problém dodržet večerku nebo dorazit včas na sraz, ale celkově to byl poklidný týden, který jsme si užili a většina z nás se vrátila domů se splněnými očekáváními.

            „třída 8.AC“, J. Housková a L. Hrdinová

        • 29. ročník Litoměřické laťky
          • 29. ročník Litoměřické laťky

            Náš Školní sportovní klub uspořádal již 29. ročník Litoměřické laťky, jde o okresní soutěž ve skoku vysokém. 

            Krásným výkonem 150cm přesvědčivě vyhrála Klára Fuhrmannová ze ZŠ Ladova. Stříbrnou medaili získala Magda Landová výkonem 145 cm  (ZŠ Sady Pionýrů Lovosice) a shodným výkonem získala bronzovou medaili  Daniela Šterclová ( ZŠ U Stadionu Ltm). 4. místo obsadila Zuzana Tupá (140 cm) a 5. místo Eliška Hrachová - obě ze ZŠ Ladova.  Celkem soutěžilo 27 děvčat.

            1. místo mezi chlapci získal Tomáš Hrach výkonem 159cm a obhájil loňské vítězství( ZŠ Ladova Ltm), 2. místo obsadil  Singh Gurpreet (ZŠ Havlíčkova Ltm) výkonem 153 cm a na 3. místě se umístil shodným výkonem Samuhel Slahučka (ZŠ U Stadionu Ltm). 4. místo obsadil Daniel Vysoký se 153 cm (ZŠ Ladova Ltm). Celkem soutěžilo 25 chlapců.

            Děkujeme publiku, tvořené z našich spolužáků, které hlasitým tleskáním  povzbuzovalo naše soutěžící ke krásným výkonům. 

            Všem soutěžícím děkuji za předvedené výkony, vítězům gratuluji a věřím, že jsme společně strávili pěkné sportovní dopoledne.

            za ŠSK Petra Kaprová 

          • Okrskové kolo v McDonald´s cupu

            V úterý 21.dubna se v areálu ZŠ Havlíčkova konalo tradiční okrskové kolo v minikopané McDonald´s cup. Letos se hraje již 27.ročník. My jsme do soutěže vyslali oba dva týmy, tedy kategorie A (1.-3 třídy) a B (4.-5.třídy). V turnaji se nám vcelku dařilo a obě družstva obsadila 2. místo. Mladší fotbalisti zaznamenali ve třech utkáních výhru, remízu a prohru a jejich starší kamarádi dvě remízy a vítězství. Pochvalu za reprezentaci zaslouží: Patrik Záveský, Hugo Horváth, Zdeněk Frejka, Oskar Kožíšek, Tenuun Bayarmagnai (všichni 3.A), Jan Hrdina, Jiří Mišani, Jakub Stolín, Beata Kopřivová (3.B), Jan Reichl, Lucie Veselá a Václav Cíl (3.C) a Antonín Helcl, David Rybář (4.B), Vojtěch Malý (4.C), Oskar Kožíšek, Oliver Relich, Jiří Brabenec, Štěpán Ivančo, Filip Zuziak a Oliver Relich (5.B).

            Za ŠSK Martin Hrdina

          • Je tu nové číslo Ladopisu

            Přejeme Vám příjemné počtení:        LADOPIS JARO 2026

        • Očima hmyzu
          • Očima hmyzu

            Unikátní výstava žáků šestých ročníků.

            Ve čtvrtek 16. 4. byla zahájena velká výstava v prostorách prvního patra druhého stupně. Jedná se o projekt šestých ročníků ukazující hmyz ve větším detailu, než jsme zvyklí. Celá práce byla poměrně náročná. Na začátku jí předcházela, vedle výběru hmyzu Českého středohoří, i příprava kostry – základu, na kterém celá konstrukce bude stát. Tělo hmyzu lze vytvořit různými způsoby. Na dětech bylo najít způsob, který jim nejvíc vyhovuje. Technikou pro tvorbu bylo kašírování (škrobové lepidlo a papír), ale někdo využil jako základ malé krabičky, polystyren, zmačkaný papír, někdo vytvářel drátěnou konstrukci, kterou následně papírem potahoval. Po zahlazení bylo dalším oříškem přesné nabarvení podle originálu. S výstavou se pojí nejen příprava vlastních exponátů, ale i práce s přípravou výstavního prostoru a medializací. Tato práce obsahovala mnoho částí, kde děti musely překonávat spoustu překážek, ale zvládly to skvěle :)

        • Skákání až ke stropu
          • Skákání až ke stropu

            Naše družina žabek ovládla Jump Arénu na Střekově v Ústí nad Labem!Místo her pořádný pohyb a adrenalin. Děti vyměnily hračky za protiskluzové ponožky a vyrazily vlakem na společný výlet. Cíl byl jasný: pořádně se vyřádit a naučit se pod vedením trenéra různé skoky, salta, přemety a jiné… každý podle svých možností.Hned po příchodu a krátké instruktáži jsme se vrhli na desítky propojených trampolín. Bylo to super. Po intenzivním skákání odcházeli všichni nadšení a shodli jsme se na jednom: byl to jeden z nejlepších výletů. Nejenže jsme si dali pořádně do těla, ale hlavně jsme si užili hromadu legrace mimo školní prostředí. A také někteří z nás si mohli vyzkoušet Laser game.Už teď se těšíme, co podnikneme příště. Ale jedno je jisté – laťka (a to doslova) je nastavena hodně vysoko!

        • Šikula cup
          • Šikula cup

             Ve středu 15.4. proběhla již tradiční soutěž Šikula cup, což je soutěž v přeskocích přes švihadlo . Naši prvňáčkové skáčou jednotlivě po dobu jedné minuty a od 2. do 5. třídy skáčou děti  ve dvojici a po dobu již dvou minut.

            Mezi našimi prvňáčky vyhrála Denisa Kollárová(1.A)se 113 přeskoky a Kristýna Baniová (1.B) se 104 přeskoky, na 2. místě se umístila Vanesa Pokorná(1.A) - 95 přeskoky a 3. místo obsadila Nela Jurmanova 1.B s 93 přeskoky.

            Mezi chlapci vyhrál  Kryštof Báchor (1.A) se 137 přeskoky, stříbrnou medaili si vyskákal  Albert Muller(1.A) se 115 přeskoky a bronzovou medaili získal Lukáš Loudil(1.C) -100 přeskoků.

            Celkem se zúčastnilo 17 prvňáčků. Všem moc gratulujeme!

             

            V kategorii 2. a 3. třída vyhrála dvojice  Sára Pohlová a Lucie Pěkná (3.A) s počtem 143 přeskoky, 

             2. místo obsadila dvojice Jan Hrdina a Filip Dorňák (3.B) výkonem 135 přeskoků a 3. místo získala Rozka Hnyková a Anna Vocásková (3.B)se 125 přeskoky.

            Celkem se zúčastnilo 48 dětí.

             

            V kategorii 4. a 5. tříd vyhrála dvojice Patrik Uriča a Tomáš Pilous (4.C) s nádherným  výkonem 228 přeskoků,  stříbrnou medaili získala dvojice Jakub Fuhrmann a Filip Zuziak(5.B) výkonem 180 přeskoků  a bronzovou medaili získala dvojice Klára Šmídová a Nela Kvasničková (4.A) se 163 přeskoky

            Celkem se zúčastnilo 18 dětí.

             

            Moc a moc gratuluji výhercům a všem soutěžícím  tleskám za předvedené výkony. Děkuji i starším spolužákům , kteří pomáhali s počítáním. Poděkování patří i četnému publiku složené z rodičů, prarodičů a kamarádů,  kteří přišli soutěžící povzbudit a hnát je svým potleskem k velkým výkonům.

             

                                                                                                                                   za ŠSK Petra Kaprová

          • Vážení rodiče a přátelé školy, Srdečně Vás zveme na první školní Bazar, který proběhne v rámci Týdne pro Zemi a podpory udržitelnosti.

    • Kontakty

      • Základní škola Litoměřice, Ladova 5
      • 734236080
      • Ladova 5,
        41201 Litoměřice
        Czech Republic
    • Přihlášení