Novinky

        • Čtvrťáci a 3. C na stopě divočiny
          • Čtvrťáci a 3. C na stopě divočiny

            Včerejší výprava našich čtvrťáků a třeťáků z céčka do Zoo Praha stála opravdu za to! Zvířata jakoby věděla, že jsme přijeli právě kvůli nim. Pózovala, předváděla se a ukázala nám svou krásu v plné parádě. A i když nás na chvíli překvapila krátká dešťová sprška, úsměvy nám rozhodně nespláchla. Naopak- výlet byl díky tomu ještě větší dobrodružství! 

        • Celodružinová akce MINECRAFT
          • Celodružinová akce MINECRAFT

            Jedno červnové odpoledne se náš reálný svět proměnil v herní mapu a z dětí se staly hrdinové. Pro letošní školní rok poslední celodružinová akce, která se nesla v duchu Minecraftu. Děti lovily minecraftové rybičky, craftily nástroje, zdolávaly překážkovou dráhu, skládaly pixely atd. Vyzkoušely si, jak je důležitá spolupráce v týmu. Potvrdilo se, že tak zvládnou hravě všechno. Nakonec si jako upomínku na zábavné odpoledne odnesly přívěšek s minecraft kostičkou. Není pochyb, že si to zase někdy zopakujeme!

          • Zlato z atletiky

            Poslední květnový týden se v Lovosicích uskutečnil atletický víceboj pro první stupeň(sprint, skok daleký a pro 3,4 a 5. třídu hod míčkem).V kategorii 4. tříd dokázala zvítězit Nela Fialová ze 4.A. Úspěchem je již samotná kvalifikace, protože startovat mohli jen medailisté z okrskového kola. Dále se do Lovosic kvalifikovali a ze všech sil bojovali: Kryštof Báchor, Šarlota Görgová, Vítězslav Novák, František Sedláček, Tadeáš Taška, Klára Zámečníková, Lukáš Zuziak, Lukáš Fišer, Tobiáš Pešek, Klára Šmídová, Lucie Veselá a Filip Zuziak. Kvalifikovali se, ale pro nemoc nemohli startovat David Lorenc a Tereza Baniová. Všem patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy. Vyučující TV Štěpán Šetek

        • Deváťáci po stopách holocaustu  - ghetto Terezín
          • Deváťáci po stopách holocaustu - ghetto Terezín

            Jako každý rok, jsme využili nabídku Muzea ghetta v Terezíně a zúčastnili se vzdělávacího semináře. Program byl nabitý. Nejprve jsme si v muzeu osvěžili znalosti a připomněli historické události, které souvisejí s dějinami druhé světové války a holocaustu. Poté jsme si prohlédli expozici, která se zaměřuje především na dětské obyvatele ghetta. 

            Další program nás zavedl do židovské modlitebny, krematoria a světnic, které obývali Židé věznění v ghettu. Zde jsme plně narazili na realitu života v ghettu. Průvodci nám vše přiblížili na skutečných životních osudech, což nám pomohlo, abychom si uvědomili, že většina lidí z fotek a dokumentů holocaust nepřežila. 

            Prohlídka Malé pevnosti - vězení gestapa, ukončila náš den v Terezíně. Ani tam nebylo veseleji a člověk se jen zamýšlel nad tím, jak je možné, že lidé na lidech mohou páchat takové hrůzy.                            

                                                                                                                                                                            L. Hrdinová

             

          • Třída 7.B zkrotila Ohři a stmelila svou posádku :-)

            Začátek vodáckého kurzu byl legrační i napínavý. Učili jsme se, kdo je háček a kdo zadák, a jaké jsou jeho úkoly :-) Spolupráce musela fungovat na jedničku, jinak hrozilo, že se cvakneme nebo se budeme točit v kruhu. Vyzkoušeli jsme si oboje! :-)

            Ohři jsme splouvali ze Sokolova do Vojkovic. Zažili jsme rychlé peřeje, kde nám srdce bušilo až v krku a pádlovali jsme na plný plyn. Také jsme zažili nekonečné "voleje", kde řeka skoro netekla, ale zde nastal čas na pořádný pokec, zpívání a soulodění :-)

            Ovšem největší zkouškou byl všemi obávaný cvičný jez Hubertus. My ho zvládli bravurně a byli jsme na sebe pyšní!!!

            Stmelování kolektivu pokračovalo v kempech při stavění stanů, večerním povídání a zpívání u táboráku. Vypravili jsme se také na procházku do města Sokolov, historického Lokte a lázeňských Karlových Varů.

            Nesmíme zapomenout poděkovat pedagogům Štěpánu Šetkovi, Lucii Baniové a Radce Hozákové, kteří nám tento nezapomenutelný zážitek umožnili a pěkně se o nás starali. Dokonce se namočili, když nám pomáhali vylévat lodě :-)

            Vodácký kurz nás naučil víc než jen základy pádlování. Pevně věříme, že společné zážitky náš kolektiv utuží natolik, abychom dokázali projet i tou nejdivočejší peřejí! :-)

            sedmáci z béčka

        • 5.A a 5.B na výpravě za dobrodružstvím
          • 5.A a 5.B na výpravě za dobrodružstvím

            Páťáci vyrazili v červnu na svůj poslední výlet, tentokrát za skauty do Roudnice nad Labem. Během dvou dnů vyzkoušeli noční detektivní hru, divokou vodu na raftech, jízdu kánoí, lanovou dráhu, přeplavali kanál proti proudu a zastříleli si na střelnici. Všichni mají pochvalu za statečnost, odvahu a  přátelské chování.
            I. Adámková, M. Mačajová

        • Robohry - soutěž v robotice
          • Robohry - soutěž v robotice

            Náš kroužek robotiky se zúčastnil soutěže Robohry pořádané základní školou Na Valech, která se letos odehrála na litoměřickém hradě. Zúčastnili jsme se v kategorii autonomních robotů, kde jsme se v kvalitní konkurenci umístili na 4., 6. a 9. místě. Gratulujeme týmům Batmobil (Šimon Brabenec, Patrik Schejbal a Adam Zejbrdlík), Cuboid (Maxmilián Kounický, Antonín Krajník) a Tři banáni v akci (Petra Bílková, Sofie Laura Peterková, Petr Zemen). 

        • 4. BC na ozdravném pobytu v Kořenově
          • 4. BC na ozdravném pobytu v Kořenově

            Žáci 4. BC strávili svůj ozdravný pobyt v Kořenově ve znamení reality shows a televizních pořadů, jejichž účastníky se na celý týden sami stali. Čekalo je mnoho týmových her, soutěží, sportovních aktivit i zábavných úkolů, při kterých museli spolupracovat, přemýšlet i předvést svou šikovnost a kreativitu.Během pobytu děti vyrážely také na výlety do okolí, navštívily lesopark, bunkr s poutavým výkladem a nechyběl ani výšlap na rozhlednu Štěpánka s nádhernými výhledy. Volné chvíle trávily na hřišti, společnými hrami a užívaly si pobyt na čerstvém horském vzduchu. Velkou pochvalu si zaslouží také kuchyně, protože na výborném jídle si všichni moc pochutnávali.Celý týden proběhl v pohodové a klidné atmosféře a děti si ozdravný pobyt opravdu moc užily. Krásnou tečkou za celým týdnem byl závěrečný galavečer pro všechny „hvězdy“ ozdravného pobytu. Nechyběla hudba, tanec, slavnostní občerstvení, fotokoutek ani spousta smíchu a dobré nálady.Z Kořenova si tak děti odvezly spoustu krásných zážitků, společných vzpomínek a určitě i mnoho historek, na které budou ještě dlouho vzpomínat.

        • Za Harry Potterem do Anglie  24.-30.5.2026
          • Za Harry Potterem do Anglie 24.-30.5.2026

            24.května jsme ve večerních hodinách vyjeli z Litoměřic přes Německo do Belgie. V Belgii jsme navštívili půvabné historické město Bruggy, které si díky četným vodním kanálům získalo přezdívku „Benátky severu“. Pokračovali jsme do Francie,kde jsme se na jednu noc ubytovali v hotelu. Brzy ráno jsme se přepravili přes kanál La Manche (na trajektu jsme si dali typickou britskou snídani) a pak už jsme dorazili do Londýna. Lodí jsme se přepravili až k mostu Tower Bridge, prošli kolem hradu The Tower až na kouzelný trh Borough market, metrem do Hyde parku, the Natural History museum a večer jsme byli ubytováni do našich hostitelských rodin - byl to skvělý zážitek, neznali jsme je, ale během týdne se nám podařilo navázat přátelství.

            Další den jsme se konečně dočkali- navštívili jsme filmové ateliéry Warner Bros Studios - expozici o natáčení filmů o Harry Potterovi. Bylo to úchvatné a nadchlo to i ty, kteří o Harrym slyšeli poprvé.

            Dále jsme viděli městečko St. Albans, kde jsme měli možnost zajít do překrásné katedrály.

            Další den jsme navštívili středověký hrad Warwick Castle s nádhernou show dravých ptáků a studijní město Oxford.

            Poslední den patřil celodenní prohlídce Londýna. Viděli jsme: Greenwich observatoř s nultým poledníkem, jízdou lodí jsme se přesunuli až k Big Benu a The Houses of Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Picaddilly Circus. Na Leicester square, jsme si nakoupili suvenýry a metrem přejeli k autobusu a vydali jsme se na zpáteční cestu trajektem (ochutnali jsme tradiční fish and chips) a hurá domů do Litoměřic.

            Zájezd byl opravdu náročný, ale viděli jsme mnoho památek, o kterých se učíme v hodinách angličtiny, procvičili jsme si angličtinu, zjistili jsme,že dávat pozor v hodinách se vyplatí a že se nemáme stydět při mluvení. Poznali jsme, jak se bydlí a ochutnali jsme typickou britskou kuchyni.

            Moc jsme si to užili a děkujeme!


             

            Za 9.A – Jindra, Verča a Anička

        • Čtvrté třídy v History parku v Ledčicích
          • Čtvrté třídy v History parku v Ledčicích

            Žáci 4. tříd se vydali do History parku, kde se na chvíli přenesli do doby pravěku.Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o životě pravěkých lidí, prohlédly si pravěké obydlí a zjistily, jak naši předci žili. Vyzkoušely si také stavění z hlíny a na chvíli se staly archeology při hledání stop minulosti. Také je čekal „lov mamuta“, při kterém si děti vyzkoušely spolupráci a užily si spoustu legrace.Návštěva History parku byla pro všechny velmi zajímavá a děti si odvezly mnoho nových zážitků i poznatků o pravěku.

    • Kontakty

      • Základní škola Litoměřice, Ladova 5
      • 734236080
      • Ladova 5,
        41201 Litoměřice
        Czech Republic
    • Přihlášení