Skvělého výsledku dosáhlo naše dívčí družstvo ve složení: Timea Király, Zuzana Tupá, Andrea Krakešová, Agáta Landová, Chaima Němečková, Karolína Novotná, Nikola Žáková a Eliška Jurmanová na Okresním finále v přehazované. V základní části turnaje jsme po vítězstvích nad školami Lovosice a Terezín
ve vyrovnaném zápase nestačili na pořádající ZŠ Havlíčkova. Nicméně tyto výsledky nám zajistily postup do semifinále, kde jsme porazili Gymnázium Lovosice. Ve finále jsme opět narazili na ZŠ Havlíčkova a po urputném a napínavém boji jsme zvítězili. Timea Király navíc obdržela cenu fair play za přiznání bodů pro soupeře. Všem děvčatům patří velká gratulace a pochvala ze vzornou reprezentaci školy.
Novinky
MÁME ZLATO Z PŘEHAZOVANÉ
Černá hora 5.b a 7.c (úterý)
Ráno jsme se probudili do mlhy. Neviděli jsme ani metr před sebe, proto jsme dopoledne věnovali lyžařskému desateru a společenským hrám. Odpoledne mlha trochu ustoupila a my se vydali na sjezdovku. Ještě, že máme svítivé dresy a kopec už známe :-) Po večeři nás čekala přednáška o tom, jak se chovat na horách. Povídali jsme si o lyžích, jak o ně pečovat, a dozvěděli jsme se také něco z historie.
Vaši lyžaři :-)
Černá hora 5.b a 7.c (pondělí)
Dopoledne jsme strávili na svahu. Všichni už jsme vyzkoušeli vlek a pilovali oblouky. Opravdu nám to jde :-) Odpoledne se rozfoukalo a my vyrazili na krátkou vycházku k Bufetu u staré lanovky.
Zdraví vás lyžaři :-)1
Černá hora 5.b a 7.c
Hned první den jsme zvládli vyzkoušet jaké je to na sjezdovkách i běžkách. Dopoledne nás na sjezdovce hřálo sluníčko. Odpoledne nás zahřál výšlap k vysílači. Večer svíčková a hry v učebně. Učitele jsme překvapili, jak si umíme krásně hrát i bez mobilů a televize :-)
Zdraví vás téměř lyžaři :-)
14
Vánoční turnaj v odbíjené
Školní sportovní klub uspořádal tradiční vánoční turnaj v odbíjené pro žáky 8. a 9. tříd.Každá třída sestavila družstvo a utkání probíhala v malé i velké tělocvičně. Po bojovných zápasech vyhrála třída 9.B,2. místo obsadila třída 8.B a 3. místo si vybojovala třída 9.C. Na 4. místě se umístila 9.A a 5. místo obsadila 8.A.Všem zúčastněným třídám gratuluji a věřím, že si všichni soutěžící i fandící děti užily pěkné sportovně-vánoční dopoledne.Děkuji i rozhodčím z řad učitelů tělesné výchovy. za ŠSK Mr. Petra Kaprová5
Vánoční turnaj v ringu
Poslední den před prázdninami své síly v ringu změřili šesťáci a sedmáci. Po krásných výkonech a soubojích, za ohlušujícího fandění nakonec zvítězila 7.B před 6.B a 7.A. O 4.-6.místo se podělily třídy 6.C, 7.C a 6.A.
Třídním kolektivům děkujeme za super atmosféru a budeme se těšit na příští rok :-)
Krásné Vánoce všem.
Vánoce s 1. C na lezecké stěně
Na kus řeči, na vánočku a zkusit lezečku. V pátek se sešli prvňáčci z céčka pod lezeckou stěnou, aby oslavili první společný vanoční čas, který je v každém z nás. Přivítali i rodiče, zazpívali s kytarou zimní písničku a to už zavazují na lezečce tkaničku a hurá na stěnu. A hecly se i některé maminky. Děkuji všem za ten společný čas a vaši přízeň. Velké díky za spolupráci a pomoc patří všem rodičům, paní asistentce Radce a mé rodině. Všem přeji krásné a pohodové Vánoce a do nového roku jen to nejlepší. Hlavně zdraví. Vaše paní učitelka Zuzka
34
O dvanácti měsíčkách
Paní Božena Němcová by z nás měla radost. Už jsme druháci, ledacos už umíme přečíst a nastudovat.
Pohádka O dvanácti měsíčkách se nám moc líbila, a tak vznikl nápad Nelinky Nehybové na dramatizaci této pohádky. A kdopak je Nelinka Nehybová ? No přece naše bývalá žákyně, která se k nám vrátila po pár letech studia na praxi. A nejen tahle pohádka byla príma zábava s ní.......
Je príma vědět, že se našim žákům daří, studují a vracejí se k nám.:-)
Helena Lachmanová
15
Jak šli zajíci do Betléma a 2.ABC jela do Mostu
Dočkat se čerta, Mikuláše a anděla 5. prosince není jednoduché. A tak jsme si to čekání zpříjemnili návštěvou Divadla rozmanitostí v Mostě. Představení o zajíčcích, kteří šli do Betléma , jsme si užili. Navíc jsme ale trénovali správné chování v divadle. Zažít společenské zvyklosti chování v divadlech a možnost ,,vyfešákovat se ´´ to nezažíváme každý den. Bylo to príma.
druháčci se svými učitelkami :-)
1
Adventní trhy aneb Ladovka si umí předvánoční čas užít B-)
Nádvoří naší školy se 7. prosince již od rána proměňovalo v jarmark. Postupně přibýval jeden stánek vedle druhého, nazdobil se vánoční strom, zkrášlovalo se celé okolí a vrcholila i ve třídách poslední příprava výrobků s vánoční tematikou. Všichni se těšili, až to začne.......
Adventní trhy byly zahájeny skladbou na varhany v podání Vítka Schejbala a přivítáním pana ředitele Červína.
Krásná setkání rodičů, dětí a přátel školy byla všudypřítomná. Nálada byla výborná - povídalo se, nakupovalo se a popíjelo díky skvěle připravenému občerstvení naší ŠD. K vánoční pohodě nám zpívali ti nejmladší ( žáci 1. stupně) s paní učitelkou Jelínkovou. Několik ,,kousků´´ předvedli i žáci 3.B s p. uč. Mačajovou. Zazněly písně Půlnoční, Modlitba a samozřejmě výběr z vánočních koled.
Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravách v jednotlivých třídách i s celkovým programem.
DĚKUJEME.
STÁLO TO ZA TO. :-)
5