V prvouce se učíme o zvířatech hospodářských, ale i o domácích mazlíčcích. A dnes jsme si některé užili naživo přímo v naší třídě. Mazlíčky jsme si rozdělili do skupin a o každém vytvořili plakát se základními informacemi. Ty jsme vyhledávali na internetu. Celý den jsme měli skvělou možnost drobná zvířátka sledovat, některá i krmit nebo si pohladit. Seznámili jsme se se základními předpoklady chovu těchto zvířat a uvědomili si také důležitost pravidelné péče o naše domácí mazlíčky. Položili jsme si také otázku: " Co si naši mazlíčci myslí asi o nás, lidech?" Odpovědi, ty už necháme na vás...namořníci z 2.C⚓
Novinky
Tradiční i méně tradiční domácí mazlíčci ve 2.C
9
Peníze pod lupou v 5.B
Celý týden jsme v rámci hodin matematiky v 5.B zkoumali, mimo jiné, také svět peněz. Děti dostaly za úkol zjistit, co si mohou koupit za 100 Kč nebo třeba za 1 milion Kč. Počítaly, kolik utratí za svačiny a s nákupním seznamem od rodičů vyrazily na opravdový nákup. Při placení je překvapila například vysoká cena rajčat, ale i to, že menší nanuk může stát více než větší. Největší radostí byla možnost přihodit si do košíku drobnou sladkost a nebo zaplatit u samoobslužné pokladny.
V hodinách jsme pracovali s akčními letáky, sčítali desetinná čísla a tvořili vlastní slovníček finančních pojmů. Na internetu jsme například hledali rozdíl mezi příjmem a výdejem, zjistili, co je hypotéka a nebo jak fungují bezhotovostní platby. Mluvili jsme i o rizicích půjček a prozkoumali osobnosti a známá místa na našich bankovkách a mincích. A na závěr? Každý si navrhl vlastní originální bankovku!
Matematika není nuda!
Poslední den našeho lyžáku
Ráno se obě třídy rozcvičily. Čekal nás náročný sportovní výkon!!!!⛷🎿
Dopoledne byl slalom a odpoledne okruh na běžkách.
Teď už máme zabaleno,uklizeno a známe vítěze.
Jdeme na disco a zítra se na vás těšíme.
Lyžák jsme si moooc užili. 7.C a 9.B
Třeťáci čtou o sto šest aneb projektový den 3.A
Motto : V březnu - knihu si vezmu
My jsme zahájili opravdu stylově. :-)
Na 6. března nám totiž paní učitelka naplánovala seznamování s knihami. Kdo by myslel, že jsme společně všichni vyrazili do knihovny, ten by se nyní mýlil. Stačilo si přinést do školy knihu, kterou máme přečtenou a jízda mohla začít. Byla to zábava i dřina. Museli jsme vyhledávat spoustu informací o knize, pracovat s textem, přepisovat, formulovat myšlenky k obsahu přečteného, číst potichu i nahlas, hodnotili jsme práci svou i spolužáků.
Víme, kdo se vyzná a umí pracovat s knihou.
Víme, kdo má výborné uši, umí naslouchat a nic mu neunikne.
Víme, kdo čte krásně plynule s přednesem.
Víme, kdo má vlohy stát se novinářem, protože umí získat informace volbou správných otázek.
Nejdůležitější ale bylo, že jsme si náš společný čas s knihami užili, dozvěděli se něco nejen o knihách, ale i o nás samých a víme, že knihy jsou prostě fajn ........
třeťáci z áčka s paní učitelkou Lachmanovou a Petruškou
11
5. den lyžařského výcviku
9.B zahájila dnešní den sjezdovým lyžováním v resortu a sedmáci na běžkách přidali dalších pár kilometrů. Odpoledne sedmáci pilovali techniku sjezdového lyžování, zatímco jsme si my deváťáci užívali zaslouženého odpočinku po včerejším celodenním výletu na běžkách. Večer nás ještě čeká přednáška a diskotéka, na kterou se všichni těšíme. Dnešní den byl opět krásný a slunečný a zítra nás čeká už poslední den kurzu. Za všechny Vojta Čížek Ptáček2
Návštěva předškoláků v 1. C
Ve středu 5. března se parta předškoláků z lesní MŠ Hliněnka přišla podívat, jak to chodí ve škole, jak vypadá školní třída, co už se prvňáčci stihli naučit a jak probíhá vyučovací hodina. Vyzkoušeli si, jaké to je být opravdovým školákem. Spolu s prvňáky z céčka poznávali barvy a písmenka, pojmenovávali obrázky a na památku si odnesli klíč od Ladovky.
Návštěvu zakončili procházkou po škole spojenou s protažením v tělocvičně.Společný čas si všichni užili a snad některé nové kamarády uvidíme v září v první třídě.
1
Pozdrav z lyžáku 4
Dnes zase den jako korálek👍 deváťáci a 2 sedmáci se vydali na celodenní výlet na běžkách. Jeli jsme přes Pražskou boudu, Boudu Svornost až na Friesovy boudy - Andula. Tam jsem si dali občerstvení a zpátky jsme to vzali přes Chalupu na rozcestí, Liščí horu, Lyžařskou boudu, Kolínskou boudu, Václavák. Krásných necelých 30 km👍 2.skupina dnes dopoledne obehla na bezkach malý okruh - 4km a odpoledne si dala pěší výlet na Kolínskou boudu. Nádhera. Zítra má být opět pěkně, těšíme se! Vaši sedmáci a deváťáci.
10
Pozdrav z lyžáku 3
Posíláme další pozdrav z hor. Dnes opět den jak malovaný. Deváťáci a dva sedmáci strávili celý den na sjezdovkách v resortu. Dva dobrovolnîci si dali poté ještě okruh na běžkách. Sedmáci dopoledne pilovali obloučky u chaty a odpoledne si dali běžky. Teď nás čeká přednáška Vojty Rozbouda o nebezpečí na horách. Poté ještě diskotéka🤔 užíváme si hor plnými doušky 👍 vaši sedmáci a deváťáci
8
Pozdrav z lyžáku 2
Dnešek jako každý jiný jsme zahájili rozcvičkou a snídaní. V dopoledním programu deváťaky plus otrkané sedmáky čekal výlet na chatu Svornost. Ujeli 13km a dali si něco dobrého na zub. Sedmáci, kteří nešli na běžky pilovali oblouky na cvičné sjezdovce. Ve druhé části dne se obě skupiny vydaly na běžky. První skupina v čele s deváťáky se vydala na Pražskou boudu. Druhá skupina dojela ke kiosku U staré lanovky, kde si mohli něco zakoupit. Večer jsme zakončili přednáškou od Denyho Malypetra a jeho desateru chování na lyžích. Tímto se s vámi loučí Denis Malypetr, Denisa Svobodová, Sofia Střížová a Kája Novotná
3
Nepovinná výtvarná výchova, aneb Prostor pro zajímavé projekty i vlastní tvorbu.
Od začátku roku se na odpolední výtvarce věnujeme rozmanitým technikám, či plastikám. Pro tento rok máme vedle soutěží rozpracovaná témata: „Slepičí úlet – malba, rostliny z blízka – rezerváž, výmalba zdi na chodbě a také vodní svět – malba a skulptura z purpěny“. V hodinách je ale i prostor věnovat se vlastním projektům. Okolo nás je množství námětů, které mají mladí výtvarníci možnost právě v těchto hodinách individuálně vyzkoušet. Velikou výhodou je dílna, která je vybavena vším, co je k tvorbě potřeba.
Co se týče soutěžních témat, letos jsme vybrali do mezinárodní soutěže v Lidicích tři práce. Tématem roku byla „HRA“, s podtitulem …umíme si ještě vůbec hrát? Uvidíme, jak se nám zadaří .
Eva Slámová
19