Novinky

        • KDYŽ SI TO SÁM UPEČEŠ…
          • KDYŽ SI TO SÁM UPEČEŠ…

            2.A vyměnila třídu za školní kuchyňku.V prvouce jsme se učili o výrobě potravin, o surovinách. Tak jsme se dostali až k obilovinám na poli, na výrobu mouky a na pečivo vyrobené z ní.Vznikl tak nápad upéct si něco sami. Napoprvé jsme se rozhodli pro jablečný závin. Pracovali jsme ve skupinkách. Sami jsme těsto vyváleli, sami si na něj nastrouhali jablíčka, posypali skořicí, přidali rozinky a jen maličko cukru.Nejtěžší pro nás bylo těsto pěkně svinout do úhledného závinu. Pomazat ho vajičkem už bylo jednoduché.Brzy to začalo v kuchyňce krásně vonět a my se už těšili na výsledek. Hned, jak štrůdl vychladl, jsme si na něm mooc pochutnali !

        •  Čtení je zábava:
          •  Čtení je zábava:

            Třeťáčci s paní učitelkou Radovičovou nacvičili pro prvňáčky a svou paní učitelku krátké představení. Šlo o  dramatizaci pověsti O praotci Čechovi. Dětem se vystoupení moc vydařilo.

        • Programování závodních automobilů v 5.B
          • Programování závodních automobilů v 5.B

            V 5.B jsme si dnes v hodině informatiky postavili a naprogramovali vlastní závodní automobil. Ještě před tím jsme si ale řekli něco o historii výroby automobilů, jakou rychlostí takové automobily v porovnání s těmi dnešními jezdily a také co všechno může ovlivnit rychlost automobilu. Jednotlivé týmy, pak mohly konstrukci svého automobilu upravit tak, aby jejich automobil byl ten nejrychlejší. Na závěr hodiny jsme si dali jeden společný závod a i přes obtíže nektěrých závodníků na startu závodu, se všem podařilo odstartovat a dojet bez nehody do cíle. A hlavně jsme si to všichni moc užili.

        • Posíláme pozdrav z lyžáku na Černé hoře
          • Posíláme pozdrav z lyžáku na Černé hoře

            Dneska jsme se probudili do slunečného dne a zahájili ho rozcvičkou.
            Všichni jsme vyrazili na sjezdovky.Devaťáci do resortu a my sedmáci na sjezdovku vedle Horského hotelu.
            Lyžovačka byla super a za chvilku nás čeká disco.
            Denča,Darča, Kačka,Dorotka a Nina
             

        • Bádání v přírodopisu
          • Bádání v přírodopisu

            Během dnešní hodiny si žáci 6.A vyzkoušeli práci s mikroskopy a pozorovali vzorky senného nálevu. S velkým nadšením objevovali prvoky a úspěšně se jim podařilo vypozorovat trepku velkou. Skvělá práce

        • DRUŽINOVÝ MAŠKARNÍ BÁL
          • DRUŽINOVÝ MAŠKARNÍ BÁL

            Jako každý rok v tomto ročním období, tak i letos, jsme se ve středu 26. 2. oblékli do pohádkových a jiných karnevalových masek a vydali se na bál do krásně vyzdobené tělocvičny.

            Na výzdobě se podílely samotné děti, kdy měly za úkol vyrobit skládané papírové květy. Ty proměnily tělocvičnu na veselou a hravou.

            Před maškarním bálem jsme v družince pilně nacvičovali tanec „MAZURKU“, kterým byl zahájen samotný bál.

            Jako na každém správném plese se hodně tančilo, ale nechyběly ani oblíbené hry.

            Toto nevšední odpoledne jsme si všichni náramně užili, což můžete posoudit i na fotografiích.

        • 5B se dnes učila hmyz formou běhacího pexesa. 🐛🐝🦋🦗
          • 5B se dnes učila hmyz formou běhacího pexesa. 🐛🐝🦋🦗

        • Jóga v hodině TV
          • Jóga v hodině TV

            Děvčata z 9.A a 9.B si vyzkoušela oční jógu, zábavné cviky zaměřené na nožní klenbu a jógu ve dvojici - Namasté

        • 2.A MÁ RÁDA PÁTKY 😁
          • 2.A MÁ RÁDA PÁTKY 😁

            A co Vy?Každý pátek opakujeme učivo na notebookách. 🤩Někdy nám paní učitelka zadá určité úkoly, jindy si můžeme v rámci matematiky, češtiny a prvouky procvičovat látku našeho ročníku dle svého výběru.Učíme se hrou a též se seznamujeme s ovládáním notebooků, abychom je mohli využívat ještě ve větším rozsahu.Již brzy začněme využívat i školní moderní počítačovou učebnu.Tahle práce nás opravdu baví. 👍

        • Úspěch v halové kopané
          • Úspěch v halové kopané

            Ve čtvrtek 27. února se v tělocvičně ZŠ U Stadionu konalo okrskové kolo v halové kopané pro žáky 6.-7. ročníku. Turnaje se účastnilo 8 týmů včetně našich chlapců a jednoho děvčete. Hrálo se ve dvou skupinách, kde postupně utkali každý s každým. Naši vstoupili do turnaje těsnou prohrou s ZŠ Masarykova, pak porazili ZŠ Na Valech a v posledním utkání si poradili i se ZŠ Lingua Universal. V semifinále na nás čekali chlapci ze ZŠ Boženy Němcové a ty jsme dokázali porazit 2:0. V dramatickém finále jsme se opět potkali s reprezentanty ZŠ Masarykova. Bylo to vyrovnané a nakonec utkání skončilo remízou 2:2. Následovaly pokutové kopy, ve kterých měli nakonec více štěstí naši. Celý turnaj jsme tedy vyhráli! Moc všem za reprezentaci děkujeme.

            Pochvalu si zaslouží: Tobiáš Špak a Štěpán Galia (6.B), Matěj Žák, Patrik Verner, Ivo Kružík, Ladislav Šustr, Luděk Kormunda a Karolína Novotná (všichni 7.B)

            Za ŠSK ZŠ Ladova Martin Hrdina

    • Kontakty

      • Základní škola Litoměřice, Ladova 5
      • 734236080
      • Ladova 5,
        41201 Litoměřice
        Czech Republic
    • Přihlášení