Ve středu 20. listopadu proběhlo ve sportovní hale Chemik v Lovosicích okresní kolo ve florbale chlapců 6.-7.ročníku. Účast si vybojovali přesvědčivým vítězstvím v kole okrskovém. V turnaji nastoupilo 7 týmů škol z celého okresu. Hrálo se ve dvou skupinách. Kluci vyhráli všechna tři utkání ve své skupině A, když se postupně utkali se ZŠ Hoštka (5:1), ZŠ Terezín (3:0) a ZŠ Sady Pionýrů Lovosice (3:1). Vybojovali si tím účast v semifinále, kde porazili roudnickou ZŠ Jungmannova (2:0). Čekalo nás zasloužené finále, kde jsme narazili na výborně hrající žáky ZŠ Boženy Němcové Litoměřice. Utkání bylo napínavé, měli jsme více ze hry, ale po 10 minutách základní hrací doby skončilo utkání bez gólů. Následovala loterie v podobě samostatných nájezdů, kde měli bohužel více štěstí kluci z Boženy. Ti se tedy vybojovali postup do krajského kola. Na našich chlapcích bylo vidět zklamání a smutek. Ale nevadí, bojovali jako lvi a je to sport. I porážka posiluje. 2.místo v okrese se také počítá!
Pochvalu za reprezentaci školy si zaslouží: Jan Macháček, Tomáš Švec, Štěpán Galia (všichni 6.B), Patrik Verner, Ivo Kružík, Ondřej Zach, Vojtěch Efler, Lukáš Franc, Matěj Žák, Martin Suchý, Adam Malypetr (7.B) a Ondřej Haken (7.C).
Chlapcům děkujeme a budeme se těšit na další sportovní soutěže.
Za ŠSK Martin Hrdina