Novinky

          • Cože ? Harry Potter na ozdraváku ?

             

            Kdepak. Ten tam s námi opravdu nebyl. Ale ....... 

            V duchu příběhu o Harry Potterovi paní Rowlingové jsme opravdu ,,frčeli ´´. :-) Luštili jsme šifry, abychom věděli, v jaké jsme koleji, protože kouzelný klobouk nemáme. Tvořili jsme vlastní pokřiky jednotlivých kolejí pro naše povzbuzení a dobrou náladu, soutěžili v lese při hledací běhavce a pamatovačce, skládali puzzle s obrázkem Bradavic. Vyzkoušeli jsme si i hod na Dobbyho a průstřel kruhem jako ve Famfrpálu. To byl náš adrenalin. :-) 

            Stihli jsem si ale vyrobit i kouzelnou hůlku pomocí klacíku a vlny, abychom mohli soutěžit s vlastními kouzly a zaříkávadly.  Jedno kouzlo máme i společné a víme, že opravdu funguje. ,,Bradavice, Bradavice, nekázeň já nechci více.´´ Zkuste to a uvidíte, co se stane......:-) Pomocí šablon, černé barvy a houbiček jsme ozdobili tašky Hedvikou, která nás provázela stejně jako Harryho. Svítila nám i při večerních kouzelnických ceremoniích. Povinný outfit byl jasný - kravata a náramek. Popcorn jsme baštili při sledování 1. dílu Harry Pottera. Dali jsme ho však pro jeho délku na třikrát.

            To nejdůležitější nakonec. Po celý čas jsme sbírali papírové zlatonky za dodržování pravidel, vědomosti, dovednosti a výkony v soutěžích. Nasbírali jsem jich opravdu hodně, přestože jsme občas něco pokazili a musela nějakou vracet. Vyplatilo se. Nákup na jarmarku jsme si užili.

            Diplom pro každého za kouzelné chvíle ve Sněžníku byl už jen třešničkou na dortu......

            Každý den byl prostě prima,

            zábava, soustředění i psina. 

            Přečtěte si naše noviny,

            uvidíte, že jsme nedělali kraviny. 

                                                                                                             kouzelničtí učňové ze 3. A a naši dospěláci

          • Po stopách olympijských her

            V prvním říjnovém týdnu připravili učitelé z Ladovky pro druhostupňáky tradiční orientační běh podzimní národní přírodní památkou Bílé stráně.

            Čtyř až pětičlenné týmy, složené z dětí různých tříd, se potýkaly s náročnou rozbahněnou trasou,
            po které je nově vedla navigační aplikace. Žáci se navzájem poznali i v nestandardních situacích – společně se podporovali v běhu, řešili olympijské otázky a podporovali fair-play hru. Na trase si žáci krom své běžecké formy mohli ověřit také své dovednosti v olympijských disciplínách. Svou mušku vyzkoušeli při střelbě ze vzduchovky a při střelbě z luku, týmovou spolupráci dokázali při společném úkolu a zdárně se popasovali i s oštěpem. 😊


             

            Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií: I (6., 7. ročník) a II (8., 9. ročník). Po vyčerpávajícím pohybu v příjemném počasí a vyplnění úkolové karty se skupiny umístily následovně:


             

            1. kategorie

            1. místo – Bílková, Novotná, Olexa, Kružík, Malypetr (1:17,48)

            2. místo - Veselý, Zámečník, Kounický, Říhová, Sokol (1:24,08)

            3. místo – Rožcová, Rom, Hentschel, Hrkalová, Grisová (1:22, 13)


                  2. kategorie

             

            1. místo – Tupá, Zikmund, Tsengel, Krakešová, Bolík (1:04,28)

            2. místo – Bílek, Hrach, Kocábek, Kuchař (1:11,21)

            3. místo – Beneš, Tintěra, Fiedler, Šiška, Sládek (1:17,00)


             

            Medailisté byli odměněni sladkou drobností a diplomem a vítězné týmy navíc získaly poukaz na nákup papírenského zboží.

            Ani letos jsme se bohužel nevyhnuli náhlým „onemocněním“ žáků před avizovanou akcí. Těší nás však, že se stále najdou nadšenci, kteří jdou do akce naplno a odměnou jim bývá skvělý pocit z dobře odvedené práce.

             

            Závěrem bychom rádi poděkovali svým kolegům a kolegyním (v terénu i v areálu školy), bez jejichž tolerance, pomoci a nadšení udělat něco navíc by realizace tohoto dne byla velmi obtížná, ne-li nemožná. JSME SKVĚLÝ TÝM! DĚKUJEME!!!


             

            Lucie Baniová, Tomáš Vytlačil


             


             


             

          • VÝPRAVA NA SNĚŽNÍK - 3. A, B, C

            Na ,,ozdraváku" jsme už po třetí společně a vůbec nám to nevadí. Tentokrát jsme v obci Sněžník, a tak jsme zdolali i vrch Sněžník s krásnou starobylou rozhlednou. Počasí nám přálo, výhled byl nádherný, vrchol byl dobyt, cesta byla ale cíl ...... :-) Very dangerous  a very beautiful. Přestože jsme tu teprve od neděle, navštívili někteří z nás i ZOO Děčín a druzí poznali zámeckou paní provázející na zámku Děčín. Ve čtvrtek se naše party vymění, abychom si nezáviděli ......... Hrajeme fair play. :-)

            Máme i spoustu her a zážitků mimo tyto velké výpravy. To už ,,jede" každá třída po svém. Všichni ale bojujeme o platidla, abychom na pátečním jarmarku mohli nakupovat ,,blbostičky" od rodičů. Fíha, je to jízda.

            Prostě si tu hrajeme, sportujeme, bavíme se, více se poznáváme a domů se nám nikomu nebude chtít.

                                                                                                                                           žáci 3. tříd se svými dospěláky 

          • Vědecká show ve 3.B

            Dnes jsme si ve spolupráci s GJJ užili zajímavé a efektní chemické pokusy s vodou, vzduchem, barvami a dalšími látkami. Dozvěděli jsme se, že některé chemické reakce vydávají teplo a jiné ne. A také, že jsou vratné a nevratné. Pak už nás čekaly chemické hračky, hledání těžiště a optické klamy. Moc jsme si to užili.

          • Noc ve škole 2.C⚓

            Námořníci z 2.C si užili přespávačku ve škole. A o co nám vlastně šlo? O jediné. Užít si společný čas i mimo školní lavice, dát třídě možnost přespat ve škole, mít výjimečný zážitek se svými kamarády, stmelit skupinu, zase si vyzkoušet a potrénovat nocovat bez rodičů. Věřím, že tahle přespávačka posílila důvěru mezi námi, otevřela možnost poznat se i v jiných situacích a vytvořila v našem kolektivu silnější vazby💙. Děkujeme všem zúčastněným za odvahu a rodičům za spolupráci a dobroty k večeři/ snídani.Zuzka a Ráďa

          • Zahájení školního roku 2024/25

          • Slavnostní rozloučení s deváťáky

          • Olympijský den 26.6. 2024

          • Malé ohlédnutí za naší akademií

          • Třídy 7. A a 7. C dobyly Hrad

            Kdo z vás byl už někdy na Pražském hradě? Tak zněla otázka, kterou jsme položili našim sedmákům. Odpověď ano však zazněla sporadicky. A tak bylo načase vyrazit!

            Byla středa 12. 6. a v 7.00 jsme vyjeli autobusem směr Praha. Už v 9.00 nás čekal program stálé expozice ,,Příběh Pražského hradu‘‘ s názvem HRA NA HRAD. Rozdělili jsme se do několika skupin podle rolí (učenec, kněz, rádce a kronikář) a v expozici jsme řešili prostřednictvím sedmi úkolů pracovní list , tzv. MISTROVSKÝ GLEJT. A to nebylo všechno!

            Dále jsme si prohlédli Vladislavský sál, vystáli frontu do Katedrály sv. Víta, prošli se Zlatou uličkou a po Zámeckých schodech. Po rozchodu na Malostranském náměstí jsme se vrátili Nerudovou ulicí zpátky na Hrad. Tam jsme ještě zhlédli přehlídku Hradní stáže s hudebním doprovodem.

            Příští rok si výlet určitě zopakujeme, tentokrát na nějaké jiné zajímavé místo!

             

            7. A , 7.C  a jejich třídní učitelky

    • Kontakty

      • Základní škola Litoměřice, Ladova 5
      • 734236080
      • Ladova 5,
        41201 Litoměřice
        Czech Republic
    • Přihlášení