V neděli 26. 5. vyrazili naši prvňáčci z céčka na svůj první ozdravný pobyt na vrchol Černé hory do Horského hotelu Desítka, který leží v překrásné krajině Krkonošského národního parku. Sám pan Krakonoš, vládce hor, nám přál štěstíčko a po celou dobu se na nás smálo sluníčko. Celý týden přinesl hodně zážitků a spoustu věcí "poprvé". Naši stateční prvňáčci v téhle zkoušce obstáli, rozvíjeli svoje schopnosti v mnoha směrech a učili se vnímavosti k přírodě i k sobě navzájem. Užívali si ozdravný pobyt na horách, které nabízí podporu v samostatnosti, spoustu dobrodružství a prostor pro odvahu. Energii a sílu čerpali z kolektivu a tak společně zvládli i stýskání po rodičích. A jaké že byly naše zážitky? Dobyli jsme vysílač na Černé hoře, vyzkoušeli si lezení na horolezecké stěně, hecli jsme 107 schodů na rozhlednu Panorama, z které jsme si vychutnali kruhový výhled na okolní vrcholy Krkonoš s nejvyšší Sněžkou, vydali se na Stezku korunami stromů, opekli buřťáky a s kytarou si zazpívali, po celý týden jsme se učili vázat uzly jako praví námořníci, své sportovní nasazení, které je Ladovce vlastní, jsme zúročili v námořnickém víceboji. Všechny zážitky jsme vždy večer zapsali do Námořnických deníků. Za skvělé nasazení a pozitivní přístup ke všem aktivitám si námořníci zasloužili návštěvu Fun parku Kabinka na vrcholu Černé hory, kde se naši prvňáčci na motokárách, lodičkách a trampolínách vyřádili. Poslední večer už patřil vyhodnocení ozdravného pobytu, rozdání diplomů a medailí, pasování na pravé námořníky a karnevalu. Páteční přivítání s rodiči bylo dojemné, ale už teď se těšíme, co nám závěr roku přinese. Děkuji všem za tenhle krásný společný čas, kdy jsem ŽILI HORY, děkuji HH Desítka za skvělé zázemí a výbornou kuchyni. Děkuji naší úžasné paní asistentce Rádě a taťkovi Žvátorovi za skvělou spolupráci. Hou hou hou, mraky oblohou jdou, námořníci z céčka spolu všechno proplujou!!! Vaše kapitánka Zuzka